Sivilce ve sivilce izleri için öneriler

Birçoğumuz, hayatımızın belli dönemlerinde fazlasıyla sivilcelenmişizdir veya yaşamımızın belli dönemlerinde yaşadığımız stres, sıkıntı, geçirilen bir rahatsızlık sonucu vücudumuzda sivilceler çıkabiliyor. Hal böyle olunca, bu sivilceleri istemeyebiliyoruz. Hele ki ergenlik dönemimizde. Bunun için sizlere birkaç öneride bulunabileceğim bir yazı yazıyorum.

Öncelikle sivilceleri geçiren ve izlerini yok edebileceğiniz bazı ilaçlar var. Tabi bunları doktor yazmadan kullanmayın. Çünkü bana yarayan bir sivilce ilacı size hafif kaçabilir. Mesela nadixa krem. Genellikle ergenlik döneminde verilen bir ilaçtır. Acnelyse kremde çok etkili bir sivilce kremi. Kullanılan bölgede, cildin hem üst tabakasında hem de alt tabakasına nüfuz ederek cildin yenilenmesini sağlıyor. Differin jelde veriliyor genellikle. Beğenen olduğu kadar beğenmeyeni de var. Çünkü dediğim gibi, herkesin cildi bir değil, herkesin rahatsızlığı bir olmadığından herkeste aynı etkiyi göstermez. O yüzden bu ilaçları ondan bundan öneri şeklinde almaktan ziyade bir cildiye doktorunun vermesi daha doğru.

Bunun yanında daha farklı yapılan şeyler var. Mesela bebek pudrasıyla gül suyunu karıştırıp maske olarak kullanabilirsiniz. Krem kıvamına gelinceye kadar bir ölçü kullanın. Yüzünüze yetecek kadar. Yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Haftada 2 bilemediniz 3 kere kullanmanız yeterli. Ama tavsiyem ikiyi geçmesin.

Farmasi’nin Çay ağacı yağlı serumu mevcut. Sivilceleri kısa sürede kuruttuğu söyleniyor. Ne yalan söyleyeyim, kendi sivilcelerimde kullanmadım daha. Ama farmasi gibi ürünlerinde zararlı maddeleri bulundurmayan, doğal bir markadan da beklenilebilecek bir şey. Kullanmak isteyenler için kullanım şekli şu şekildeymiş. “Bir kulak çubuğunun ucuna yağı döküyoruz sonra sivilcenin üstüne bastırıyoruz tüm sivilce olan yerlerimize sürdükten 20 dakika sonra yüzümüzü yıkıyoruz.”

Bu yazımda, sivilceler için bildiğim yöntemler bunlardı. Eğer farklı yöntemler daha bulup uygularsam, sizler için yeni bir yazı daha yazacağım.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478