Online ücretsiz kurslar

Günümüz yaşantısında birçok ücretsiz kurslar verilmektedir. Gerek bazı dernekler, gerekse belediyelerin açmış olduğu kurslar sayesinde birçok insan, ücretsiz bir şekilde yeni birşeyler öğreniyor.

Belki diyenleriniz olacaktır, o ücretsiz kursların çoğunu öğrenciler ve ev hanımları oluşturuyor diye. Evet, daha çok onlar dolduruyor ama ücretsiz eğitimi verilen kursların akşam grupları yapılmakta ve çalışan kesimden de bu kurslara rağbet çok. Görgü kuralları, dil kursları, diksiyon, fotoğrafçılık gibi iş hayatında da size lazım olabilecek kurslar mevcut bu kursların arasında. Tabi her çalışanında bu ücretsiz kursların saatlerine yetişemiyor. Genelde akşam 6 gibi başlar ve 9-9.30 gibi bu kurslar biter. Ama günümüz yaşantısında da internet çağı diyebileceğimiz bir nimet var. Online ücretsiz kurslar veren bazı site ve uygulamalar mevcut. Mesela iienstitu.com. bu siteden birçok online kursa erişebiliyorsunuz. Hem ücretli hem de ücretsiz. Birçok kişinin ilgilenebileceği, diller, mühendisliklerde kullanılabilecek bazı programlar, muhasebe, fotoğrafçılık gibi birçok alanda kurs vermekte. Mesela global enstitü. Bu sitede iientitü.com gibi online eğitim veren bir sitedir. Bu sitelerden sertifikanızı da alabiliyorsunuz. Ama belli bir miktar karşılığında. Mesela busuu uygulaması… İçinde 12 tane farklı yabancı dilin olduğu, günlük çalışmalarla bu dilleri ilerletebileceğiniz bir uygulamadır. Bildiklerim bunlar ama eminim araştırılınca, bu siteler ve uygulama gibi birkaç site ve uygulama daha çıkacaktır. Eğer evinizde de internet bağlıysa, bu online kurslara çok rahatlıkla katılabilirsiniz. Telefonunuzdaki interneti kullanacak olursanız, daha çabuk bitme ihtimali var internetinizin. Öyle haftalar, aylar alan kurslar değiller. Bir haftalık, 10 günlük online eğitim veriliyor ve bu sürenin sonunda da sınav oluyorsunuz bu iki sitede de.

Hazır bu karantina günlerindeyken ve evden dışarı çıkılamıyorken bile kendinize uğraş bulabileceğiniz bir yöntem. İster çalışan olun, ister öğrenci, ister ev hanımı, bu site ve uygulamalarda çok rahatlıkla kendinizi geliştirebileceğiniz kurslar mevcut.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478