Geniş omuzlu kadınlar nasıl giyinmeli, giyinirken nelere dikkat etmelidir?

Herkesin vücut ölçüleri bir olmadığı gibi, herkesin omuz yapısı da bir olmuyor maalesef. Sanırım bunun en büyük örneği geniş omuzlu kadınlar. Birçok beğendiği kıyafeti ya alamıyorlar ya da aldıklarında birkaç beden büyük bedenlerini alıp tadilata veriyorlar. Ama şunu unutuyorlar ki, ufak detaylarla kendilerini kötü görünmekten kurtarabilirler. Gelin bakalım bu küçük detaylar neymiş.

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki, Kıyafetimizi seçerken geniş omuzlu olmayı göz önünde bulundurmamamız dış görünüşümüzü olduğumuzdan kötü gösterebilir. Bunun için dar giyinmekten kaçınmalısınız. Dar giyindiğinizde dikkatleri omuzlara çekeceksiniz. Bol ve dökümlü giysiler size çok yakışacaktır. Bol giysiler dar omuzlu insanlar için önerilse de bu yanlış bir bilgidir. Çünkü bol giysinin omuz kısmı dökümlü durur ve dar omuzda iyice aşağı düşmektedir. Omuzlardan, dökümün gerekenden fazla aşağı düşmesi kötü bir görüntü kazandırır. Ama geniş omuzda öyle değil, geniş omuz yapısı gereği daha kalıplı ve dik olduğu için dökümlü giysileri daha güzel taşımaktadır. Giysinin bolluğu ön planda olacağından omzun genişliğini ön plana çıkarmayacaktır.

Kalın askılı giysiler yerine ince askılı kıyafetler tercih edin. Kalın askılar omuzunuzu ön plana çıkararak olduğundan daha genişmiş gibi gösterir. Bu da yine bir kötü görünüme davetiyedir.

Ceket tercihinizi uzun ceketlerden yana kullanmayın ve omuz kısmı dik olan ceketlerden uzak durun. Kısa ceketler, gözleri omuza çekecektir. Omzu dik ceketleri de tercih etmemenizin sebebi omuzunuzu iyice geniş göstereceğindendir. Blazer ceketler yerine de dökümlü ceketler tercihiniz olsun. Blazer ceketlerinde yakışma ihtimali çok düşük çünkü.

Tişörtlerin kol kısalığına dikkat edin. Çok kısa kollar yine omzunuzu ön plana çıkaracağı için kötü görünüme sebep olabilir. Biraz daha dirseğe yakın uzunluktaki kısa kollu tişörtler tercihiniz olsun.

İnce hırkalar giymek yerine kapüşonlu hırkalar tercih edin. İnce hırkaların kötü durmasında iki sebep var. Onlarda, geniş yaka olması ve üstünüze yapışması.

Giysi kolunuzu sıvazlamak sizi daha kalıplı gösterir ve giysinin üzerinizde daha iyi durmasını sağlar. Omzunuzla kollarınız arasındaki uyumu çok iyi dengeler.

Geniş yakalı kıyafetlerden uzak durun. Zaten geniş bir omuz var ve resmen onu patlatıyorsunuz. Omuz yapınıza en uygun olan giysiler; Yakalı giysi, düşük omuzlu giysi ve v yakalı giysilerdir.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478