Ev hanımları için para kazanma yolları

Ülkemiz son zamanlarda ekonomik olarak zor zamanlardan geçiyor. Malum, işten çıkarmalar, kriz ortamı gibi nedenlerden dolayı yaşam daha da zorlaştı. Bu sebepten dolayı çoğu kişi evden yapabileceği bir iş bulmaya veya ek gelir sağlayabileceği iş veya işler bulmaya çalışıyor. Bu yazımda evden para kazanabileceğiniz şeyleri anlatacağım.

Mutfak işleri yaparak para kazanmak

Aslında bunu daha çok evde kalan kadınlar daha fazla yapmakta. Çünkü tatlısından yemeğine kadar birçok instagram hesabı ve uygulamadan bu tür ürünleri satışını yapabiliyorsunuz. Haliyle bu da daha fazla kişiye ulaşma imkânı tanıdığı için daha fazla para kazanma olanağı sunar. Birde eğer eliniz hamur işi, kurabiye gibi şeylere de yatkınsa çevrenizde bulunan kafelerle konuşup bu ürünleri tezgâhlarına koyma gibi bir olanağınız var. Tabi onlarda izin verirse.

Nikâh şekeri, sabun, poşet katlama gibi işler yaparak para kazanmak

Yaz sezonu yaklaştıkça kına, nişan, nikah, düğün, mevlit gibi aktivite ve etkinlikler artmakta. Bu da haliyle bu tür yerlere gelecek davetlilerin olması demek. Eğer etkinlik sahibi, gelecek misafirlerine hediye olarak bir şey dağıtmak istiyorsa bulunmaz bir nimet. Elinizde yapabileceğiniz birkaç model olursa daha iyi olur, en azından sipariş verecek kişiler o modellere bakarak beğendiği modeli sipariş verecektir.

Çocuk, yaşlı veya hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak

Günümüzde birçok kişi çalışma hayatında. Hele İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde. Hal böyle olunca evde olan çocuk, yaşlı veya hayvan varsa, bunların da bir şekilde bakılması gerektiği aşikar. Bu sebepten dolayı, işsiz kalan veya çalışmayan kadınlar bu tarz bir ek gelir imkânını düşünebilirler.

El emeği gerektiren işler yaparak para kazanmak

Örgü, tadilat-tamirat, süsleme gibi el emeği gerektiren işler yaparak hem ustalığınızı geliştirebilir hem de hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. İl yapacağınız işleri normalden düşük ücretlere yaparak tanınırlığınızı artırabilir ileride daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Ev işlerine gitmek

Birçok çalışan kişi evinin temizliğini, birini çağırarak yaptırıyor. Bu da evde oturanlar için para kazanmak için bir yol. Ütüyü de unutmamak gerekiyor çünkü birçok çalışan kadın veya tek başına yaşayıp çalışan kişiler mevcut. Haliyle ev işleri yığıldığı gibi ütü de zorlayıcı olabilmekte.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478