Hafta sonunu evde geçirmek

Geçen hafta, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olduğu gibi bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Gezmelere ara verip, bir süre evde kalmanın tam zamanı. Gezmeyi, dolaşmayı seven arkadaşlarımız, lütfen bir süre evlerinizde kalın, daha sonra doya doya gezersiniz.

İnsanların çoğunun çalışma hayatı ve okul hayatı mevcut. Bundan dolayı haftaiçi evinden uzak bir zaman geçirebilmektedir. Çoğu çalışanın ve öğrencilerin hepsinin hafta sonu tatil vaziyette geçirmektedir. Yalnız, bazı meslek gruplarının da hafta sonu yoğunluğundan dolayı işe gitmek durumunda kalabiliyorlar.

Her haftaiçi çalışanın hafta sonu dışarıya çıkması kadar, hafta sonunu evde geçirmesi olağandır. Hatta bu kişilere “ev kuşu” veya “evcimen” de deriz. Gezmeyi çok seven insanlar gibi, onlarda vakitlerinin büyük bir bölümünü evde geçirir. Evde yapacak bir şey de bulurlar. Gerek kendi başına gerekse arkadaşlarıyla, sevdikleriyle vakit geçirebilir. Aslında evde yapılacak pek bir şey yokmuş gibi gözükse de, birçok şey yapılabilir. Mesela, çalışanların, uzun zamandır yapamadığı temizlik olabilir. Hafta sonu bunun için velinimet sayılır. Filmi kalabalık bir sinema salonunda izlemek yerine evinin herhangi bir yerinde, herhangi bir vücut şeklini alarak izleyebilir, istediği zaman kalkıp mutfaktan içeceğini tazeleyebilir. Arkadaşlarıyla tabu, okey, jenga tarzı en az 2 veya üstündeki kişi sayısıyla oynanan oyunları oynayıp zevk dolu dakikalar yaşayabilir. Kitap okuyabilir. Evindeki fazlalıkları ya da eksiklikleri düzenleyebilir, toparlayabilir. Yeni şeyler üretmek isteyebilir. Online eğitimler alarak kendini geliştirme yoluna gidebilir. Bir müzik aleti çalabilir. Yeni yerler keşfeden kişilerin blogları okunabilir. Eğer istenirse çoğu şey evde de yapılabilir. Yalnızca ve yalnızca doğayı sevenler ve kültür turizmi yapmak dışında hemen hemen herşey evden de yapılabilir. Yeter ki evde zaman geçirmeyi sıkıcı bulmayın, elbet vakit geçirecek birşeyler bulunur.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478