Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlü Tutarız?

Zor zamanlar geçirdiğimiz şu dönemde bağışıklık sistemimize diğer günlerden daha çok dikkat etmeliyiz,bağışıklık sistemini nasıl güçlü tutabileceğimiz ile ilgili bilgileri yazımda bulabilirsiniz,dilerseniz şimdi yazımıza geçelim.

Bol Bol Sıvı Tüketin

Bol bol sıvı tüketin,su seviyenizin düşmemesine özen gösterin,su seviyesi düştüğü zaman bağışıklık sistemimiz zarar görmeye başlıyor çünkü.

C Vitamini Bakımından Zengin Olan Besinler Tüketin

Kuşburnu çayı,portakal,mandalina,kivi gibi besinler tüketerek bağışıklık sistemini kuvvetli tutabilirsiniz,bu gibi besinler c vitamini bakımından oldukça zengin besinlerdir.

Dengeli Beslenmeye Özen Gösterin

Dengeli beslenmeye özen gösterin,sağlıklı besinler tüketmek çok ama çok önemli,sebze ağırlıklı beslenmek bağışıklık sistemi açısından oldukça yararlıdır.

Uyku Düzeninize Dikkat Edin 

Uyku düzeni,güçlü bir bağışıklı için oldukça önemlidir. Geç yatmamaya özen gösterin ve aynı saatlerde uyumaya özen gösterin.

Doktorunuza Başvurarak Bağışıklık Güçlendirici Takviyeler Alın

Doktorunuza danışın,eğer uygun görür ise bağışıklık güçlendirici takviyeler kullanın,ama kullanmadan önce mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışın

Spor Yapın

Evde yapılmaya uygun bir sürü spor hareketi mevcut,günde en az 10-15 dakika egzersiz yapın.

Sık Sık Güneşlenin

Pencere önünde sık sık avuçlarınızı açarak güneş ışığı almaya özen gösterin,güneş doğal bir d vitaminidir.

Odanızı Havalandırın

Odanızı düzenli olarak havalandırın,düzenli olarak havalandırmak odada ki pis havayı temiz hava ile değiştirerek mikropları öldürerek sizi hasta olmaktan korur.

Mutlaka Meyve Yemeye Özen Gösterin

Her gün mutlaka meyve yemeye özen gösterin,meyveler doğal vitamin sağlar.

Bitki Çayları İçin

Doğal elde edilmiş bitki çayları için,bitkiler doğal antioksidanlar içermektedir,hem sıvı dengenizi korumuş olursunuz hemde bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmiş olursunuz.

Bağışıklık sistemi,kuvvetli olmadığı taktirde bir çok hastalığa davetiye çıkmış oluyor,şu günlerde özellik ile bağışıklık sistemine oldukça fazla özen göstermemiz gerekmektedir,evde kalmanın dışında son derece önem arz etmektedir vücut sağlığımız,lütfen bağışıklık sistemini kuvvetli tutarak hasta olmayın önleyin,sağlık en büyük zenginliktir unutmayın,size verilen en güzel zenginliği kaybetmemek için diğer zamanlara göre biraz daha çaba sarf edin bu günleri hep birlikte sağlıklı bir şekilde atlatalım.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478