Evde verimli zaman geçirmek için öneriler

Hepimizin malumu, ülkemizde korona’dan dolayı doğru düzgün dışarı çıkılamaz oldu. herkes karantinada. iki haftadır da sokağa çıkma yasağı gelmekte hafta sonları. hal böyle olunca, evde vakit geçirmek için birşeyler bulmak zorundayız. ama genelde hep kadınlar zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor. zaten günlük rutinlerinde de ev işi yapma gibi bir durumları da var. “aman canım, her günde ev işi mi yapılır, temizlik mi yapılır?” dediğinizi duyar gibiyim. evet, 2 günde bir de temizlik yapılsa, kadınlarında boş zamanı kalabiliyor. ama bunu yine bir şekilde doldurabiliyor kadınlar. peki, evde erkeklerde varsa ve onlarda evde nasıl vakit geçeceğine dair fikre ihtiyaçları olabilir. haydi başlayalım.

Kadınlar içinde, erkekler içinde yapılabilir birşey. Dolap temizliği. Yani daha doğrusu baharda gelmişken dolaplarda biraz düzenlemeye mi gitsek? Ne dersiniz? Kışlıkları kaldırıp yerine mevsimlikleri ve yazlıkları koyabilirsiniz. Havaların bugünlerde limoni gitmesinin yanında bir iki kazak bile bırakabilirsiniz. Hem, giyip giymeyeceklerinizi de bu şekilde ayıklamış olursunuz. Size olmayan ama daha kullanılabilir, yırtığı söküğü olmayan kıyafetlerinizi birine ulaştırmak için ayırabilirsiniz de. Bence erkekler bunu angarya iş olarak görmesinler, evde bir süre sonra hep televizyon hep televizyon olmuyor. Belli bir süre sonra televizyonda sıkmaya başlıyor çünkü. erkekler. alın size fırsat. dolap değişikliğinin yanında kişisel bakımınıza özen gösterebilirsiniz. erkekler bu konuda biraz pasif kalabilir ama en azından kendi saç sakallarını toparlamaya filan gidebilirler. Yapılabilirliği varsa yapsınlar. Mesela kendisini karantinaya aldıysa bir erkek, saçını makineyle sıfıra veya 1 numaraya vurabilir. Ki zaten ev sürecinde saçı uzamaya devam edecektir. Uzun zamandır yapmak istediğiniz hobileriniz varsa onları yapabilirsiniz. Mesela kitap okumak beyler. Kitap okumayı seviyorsanız, bu dönemde kitap okuyabilir, oturduğunuz evin bir bahçesi, topraklık alanı varsa orada birşeyler ekip birşeyler yetiştirebilirsiniz. Çiçek bakmayı pek sevmeyebilirsiniz fakat çeri domatesi, sivri biber gibi şeyler ekip yetiştirebilirsiniz. Bahçe, topraklık alan yok derseniz, kendi balkonunuzda da saksılarda aynı şekilde devam edebilirsiniz. Evinizin dekorunda değişikliğe gidebilirsiniz. en azından şöyle mi yapsak, böyle mi yapsak diye düşünürken hayli zaman geçecektir.

tabii ki evde kaldığımız bu günlerde hareketsiz kalmıyoruz. Günlük belli başlı hareketlerle vücudumuzun hareketsiz kalmaması için bazı hareketler yaparak günü kurtarabiliriz. unutmayın, bu günler elbette geçecek ama bu günleri sıkıcı hale getirmemek de bizim elimizde.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478