Evden atılmakla tehdit edilen kadın

Son iki üç gündür, Türkiye gündeminde olan bir konu aslında. Aracı olan emlakçı tarafından, kirasını ödemesi için bugüne kadar mühlet verilmişti. Fakat kadın, korona virüsünün bizleri de etkilemesinden dolayı çalışamaz hale geldi. Çalışamaz hale geldi derken, alnının hakkıyla temizliğe gidip çalışan bir ablamız. Bu virüsten ötürü, evlere çalışmaya gidemez oldu. Haliyle para kazanamayınca, evin kirasını da bu ay ödeyememişti.

Kendisinin de kiracı olduğunu belirten emlakçı, kirayı ödemediği takdirde anahtarı almaya geleceğini, yani böylesine bir zamanda bu ablamızı 12 yaşındaki kızıyla beraber, parayı ödemediği takdirde evi boşaltın diye söylemiştir. Bu olay gün yüzüne çıktığı gibi, bizim vefakar milletimiz, mazlumun boynunu hiçbir zaman yere bakıtmamış, her zaman mazlumun yanında yer almıştır. bu olay gün yüzüne çıkınca birçok yerden yardımda bulunanlar oldu. Kirasını ve faturalarını ödeme imkanı bulan ablamız, fazladan kalan 5 bin tl parayı da Antalya Yardımlaşma Platformu aracılığıyla ihtiyaç sahipleriyle paylaşacakmış bu ablamız. kendisinin de bu olayla ilgili beyanları şu yönde; “Onlar sayesinde kiramı, faturalarımı ödedim. Sosyal medya, cep telefonu aracılığıyla birçok insan bana ulaştı, hala da ulaşmaya devam ediyor. Ben ihtiyaçlarımı karşıladım ve artık desteğe ihtiyacım kalmadı. İhtiyacımdan fazla gelen 5 bin lirayı, yardım eden kişiler adına Antalya Yardımlaşma Platformu’yla paylaştım” şeklinde olmuştur.

Bu ablamız, alnının teriyle çalışarak, hem de kronik astım hatası olup o kimyasal ürünlerle ciğerlerini mahvede mahvede para kazanırken, bu ablamızın ev sahibi 1 aylık kirayı almasa ölür müydü acaba? çok merak ediyorum. Tamam, hani almasın demiyorum. İnsanlık halidir, kendisinin de borcu vardır diye düşünelim ama en azından böyle bir zamanda kirayı almak için biraz geciktirebilirdi durumu, parça parça verirsin diğer aylarda dese de olurdu, bu ay yarısı kadarını alayım dese de olurdu. Yardımsever insanlarımız olduğu kadar böyle zorba insanımız da çok. Kimse gak guk demesin.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478