Medyanın Saçmalıkları!

Medyanın Saçmalıkları!

Herkese selam.Bugün kaleme aldığım konu bu.

Türkiye’de Medyanın tarafsız olduğunu düşünüyor musunuz?

Hadi biraz kafa çalıştıralım ve testler yapalım. Türkiye’de medya bağımsızlığı zaman zaman işgal edilebiliyor mu? Bugün af yasası çıkmış,çoğu suçlu tahliye olmuş ama yazarlar,haberciler bu yasadan yararlanamamıştır.

Hatırlatma!

İzmir’de dün tahliye olan bir suçlu arkadaşıyla tartışıp onun kafasını taşla ezerek öldürdü.Bu inanılmaz vahşet bir olay.O şahıs serbest kalıyor ve bu cinayeti yapmaya gidiyor ise,medyacılar neden serbest kalmıyor.Bence iktidar bu konuda yanlış yapıyor diye düşünüyorum.

Peki medya nerede hata yapıyor?

Bazı medya kuruluşları prim ve izlenme için saçma sapan haberler yapabiliyor.Biri bin yapıyorlar adeta.Bunu yapmak medyaya yakışır mı? hani medya halkın saf ve doğal tarafıydı?

Türkiye’de haberleşme çok hızlı.Sosyal medyalar twitter, youtube, facebook instagram aktif bir şekilde kullanıldığı için bir haber dakikalar içinde tüm türkiyeye yayılabilir.Bu aslında iyi bir şey.Ama bunu kötü yollara kullanmaya çalışanlar olduğu kanaatindeyim. Korona virüs belası ile uğraştığımız bu günlerde ortalıkta yaygara çıkarıp halkı bu tür haberlerle kışkırtmak çok yanlış ve tehlikeli.

Amerika’da aynı!

Amerikan başkanı Donald Trump işine gelmediğinde bir gazeteci yada muhabiri aşağılıyor küçük düşürücü sözler söylüyor.Ben buna katılmıyorum.Sonuçta o muhabir sana bir şeyler sormaya geliyor ve bilgi almak istiyor.Onu azarlamak neyin nesi ! Üstelik bu saçmalığı herkesin önünden yapıyor.O muhabirin yerinde olmak ister misiniz Allah aşkına !

Türk medyasının durumu

Türk medyası yine bence en iyisidir.Her şeyi en doğrusu ile araştırmaya çalışıyor ve halka yanlış bilgi vermemek adına,halkı kışkırtmamak adına adımlar atılıyor.Bu da tabi ki iyi bir şey.Sonuçta insanlar yanlış bilgilendirilmek yada bir şeylere inandırılmaya çalışılmak istemiyor.Türk halkı bu konuda çok titiz.Doğru olan da bu.Halk doğru haber ve prim için izlenme için saçma haberler yapılmasına karşı çıkıyor.O karşı çıkan kesimlerden birisi de benim…

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478