Kadınları erkeklerden soğutan sebepler

Öyle zamanlar oluyor ki, erkeklerin yapmış olduğu bazı davranışlar kadınlar tarafından sevimsiz, itici bir hal olarak görülmektedir. Bu da ister istemez, kadınların erkeklerden soğumasına sebep olmaktadır. Hatta yazdığım bazı şeyleri yazıp okuduğunuzda “hadi canım, bu da soğutacak şey mi?” diye tepki verenlerimiz olacaktır. Ama gerçekler acıdır ve bazı kadınlar tarafından soğutacak bir şey olarak görülebilmekte.

Gelelim bu erkeklerden soğutacak sebeplere. Öncelikli olarak erkeklerin kaba davranışları ve küfürlü konuşmaları. Çoğu kadını erkeklerden soğutuyor. Şimdi kusura bakmayın beyler ama öyle. Bu hallerinize bayılan tipler olabilir ama çoğu kadın bu hallerinizi itici buluyor. Bilin istiyorum. Metrobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarında yayıla yayıla oturanlar.. Evet evet… siz.. Büyük çoğunlukla görgü kuralı bilmemenizden kaynaklı olarak kadınlar olarak sizi itici buluyoruz. Bu toplu taşıma araçlarının ortak kullanım alanı olarak değil de evinin salonundaymış gibi oturmalarınızdan nefret ediyoruz bile diyebiliriz. İlgisiz davranmalarınız ve aşırı kıskançlığınız. Kendinizden soğutuyorsunuz. Ne yani? Biz şimdi size desek ki, dar paça pantolon giymeyeceksin gibi tavırlara girsek, istediğimi giyerim, kendime yakıştırdıysam olay bitmiştir moduna gireceksiniz. Hayırdır? Siz ne karışıyorsunuz o zaman kadınların giyimine. Kıskançlığın bile bir adabı olur, kıyafet üzerinden kıskançlık olmaz. Hep kendi dedikleri olsun isterler, karşısındakinin de bir insan olduğunu, evlendiklerinde kendisine köle almadığını anlaması gereken erkek tipleri de çok maalesef. Bu düşünce yapısından dolayı kimisi “benden akıllı kadın sevmem” triplerine giriyorlar. Ailesinin sürekli sevgili oldukları veya evlendikleri kişilerle aralarına girmesi, ne yapmak istediğine bir türlü karar vermemesi aynı zaman da benmerkezci egosu yüksek insan olmaları da kadınların sizden soğumasına sebep olmaktadır. Zaten ailesini, (evlendiği kişiyle) eşiyle arasına karıştırıyorsa, o daha aile kuzusu olmaktan çıkamamıştır. Lütfen şu sürekli ailesinin her bir dediğini yapan erkekler mümkünse evlenmesin. Ailenizin sözünü dinleyecektiniz de niye evleniyorsunuz? Yeri geldiği zaman eşinizle aranızdaki sorunlara aileleri de karıştırmayacaksınız.

Kusura bakmayın erkekler ama yaptıklarınız ve düşünce yapınız sizi bu hale getiriyor. Az biraz adam olsanız, kızlar neden bize bu kadar kızıyor, aksi davranıyor demezsiniz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478