Babalara alınabilecek hediyeler

Şimdi çoğu kişi annelere hediye alınır da, babalara hediye alınmaz mı diye düşünüyordur. Doğru düşünüyorlar. Aslında bana hediye almayın, istemez, hediyede neymiş gibi tepkiler verseler de içten içe aslında hediye bekliyorlar. Hiç şüphesiz. Bu konuda annelerimize hediye seçerken biraz zorlanabiliyoruz. Babalara alınacak hediyeler aslında annedeki gibi kafa karıştırıcı da değil üstelik. Haydi, gelin bakalım, neler alabilirmişiz…

En basitinden, hiç hediye düşünecek ve alacak vakit bulamasanız bile en kötü ihtimalle bir cüzdan, bir kravat veya bir gömlek o kadar büyük kurtarıcı oluyor ki. Bunun yanında parfümde bunlarla sık sık anılabilir. Bu dörtlünün yanında ek olarak alınabilecekler de zorlamıyor aslında hediye konusunda. Mesela tespih. Elinde tespihin olmasını seven birisiyse hiç de zorlanmayacağınız bir hediye. Bir traş seti veya traş makinesi de tercih edilebilecekler arasında. Bir öğretmense veya öğretmen emeklisiyse dolma kalem, şık, deri kaplı bir defter olabilir. Kravat iğnesi, kol düğmesi, eğer ekonomik durum iyiyse altındaki araç değiştirilebilir, kitap okumayı seviyorsa okuduğu kitapların yanına bir yenisini ekleyebilir veya güzel bir kitaplık yapılabilir evin bir köşesine. Yine babanızın sevdiği, uğraşı sayılabilecek bir şeylerle meşgulse onlarla ilgili bir hediye seçilebilir. Mesela futbolla ilgiliyse tuttuğu takımın imzalı forması veya imzalı topu, toprakla ilgilenmeyi seviyorsa balkonda ya da bahçede (apartmanın topraklı alanı da olabilir) bir alan oluşturabilirsiniz. Diyorum ya, babalarımıza hediye düşünürken fazla zorlanmayız aslında. İyi kötü birşeyler alınabiliyor.

Onlar başımızın tacı. Kim ne derse desin. Tabi başımızda olup babalık dahi yapamayan kişiler saf dışı. Ne yazık ki herkes anne baba olamıyor. O yüzden, bazılarımız diyelim, anne babası hayattayken kıymetini bilelim. Sonra birden ölüm kapıya dayanınca pişman oluyoruz. Hala hayattalarken sımsıkı sarılalım.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478