Evde kaliteli zaman geçirmek mümkün mü?

Elbette mümkün. Olaylara sadece şu evlerde kaldığımız karantina günleri olarak düşünmemek gerekir. Yeri geliyor bazen insan işsiz kaldığında da evde durabiliyor. Veya çıktığımız izinlerde yazlığa gidiyoruz, yazlıklarımızda sadece sahile gidip gelmeye mi zaman geçireceğiz mesela.

En basitinden çoğu kişinin evinde televizyon, bilgisayar, telefon ve oyunlar bulunuyordur. Bu oyunlar tavla, okey gibi taşlı oyunlar olabilir. Jenga gibi oyunlar olabilir, tabu, monopoly gibi oyunlar olabilir… Hele hele şu son zamanlarda hiç dışarı çıkamadığımız günlerde televizyon, telefon ve oyunlardan biraz sıkılmış olabiliriz. Bilgisayarı bilerek söylemedim, çünkü bilgisayar eğer farklı alanlara yönelmek için kullanılırsa güzel bir aktivite aracı olabilir. Şimdi, birlikte veya yalnız vakit alabilecek bu şeylerden elbette bir süre sonra sıkılabiliyoruz. Her insan sıkılır. Hep aynı şeyleri yapmak bir süre sonra heyecan vermez, monotonlaşır. O yüzden herşeyi aynı anda yapmayın derim. Mesela biraz önce bilgisayarı ayrı tuttum. Onu şöyle açıklayayım, çünkü televizyondu, filmdi, telefondaki/bilgisayardaki veya bizzat oynadığınız oyunlar bir süre sonra sıkar. Bunun yerine bu etkinlikleri yapıp sıkılmaya başladıktan sonra başlamak istediğiniz örgü modellerini yapabilirsiniz. Ondan da sıkıldığınız zaman yeni bir dil öğrenebilir, yeni bir online kurs alabilir, blog ve forumlarda yeni yazılar, yeni başlıklar okuyabilirsiniz. Pilates öğrenip evde yapılabilecek olan hareketleri öğrenip, günün belli saatlerini pilatese ayırabilirsiniz. Olmadı yeni para kazanma yolları arayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarını arayıp internet üzerinden de kazanç sağlama yoluna gidebilirsiniz bu dönemlerde. Veya bu dönemde tam da nikâh şekeri tasarımı yapmak için harika bir zamandır. Bu tarz süslemeler illa nikâh töreninde verilmiyor. Nişan, sünnet, doğan bebekler, baby shower yapılırken verilir bu süsler. Belki bu dönemde farklı bir tasarım ortaya çıkarırsınız. Bilinmez.

Yani bu zamanlarınızı birşeyler öğrenerek, birşeyler üreterek, para kazanarak veya güzel bir zaman geçirmek için değerlendirme imkânınız olmakta. Eğer bu evde geçirdiğiniz vakitleri değerlendirmek isterseniz, çok verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478