Doksanlı yılların unutulmaz dizileri

Doksanlar denilince, o zamanki çocukluk, o zamanki aşklar, o yıllardaki komşuluklar hep anılır. Ya dizileri? Dizileri unutulur mu hiç? Doksanlar denilince hepsi birden akla gelir anı olarak. Tabi doksanlarda yayınlanmış dizileri de bambaşkaydı. Şimdiki gibi alavere dalavere yok, aşk üçgenleri yok. Gelin, hep birlikte hatırlayalım bu dizileri.

Ferhunde hanımlar dizisiyle başlayalım. Bu dizi günlük diziydi. İlk zamanlarında TRT 1 de yayınlanmış ve dizinin adı Ferhunde Hanım ve kızları diye yayınlanmış daha sonra Ferhunde hanımlar şeklinde yayınlanmaya devam etmiş. 1993-1999 yılları arasında yayınlanmış olup, günlük dizi olarak uzun soluklu bir dizi olmuştur.

Mahallenin muhtarları – bu dizide 10 yıl boyunca sürmüştür. 1992 yılında başlayıp 2002 yılında final yapmış bir dizi. Bu dizininde oyuncu kadrosunda yok yok desem yeridir.

Çılgın bediş – bu diziyi hatırlamayanınız yoktur sanırım. Yonca Evcimik’in canlandırdığı karakterin nasıl çılgın biri olduğunu hatırlıyoruzdur. 1996 yılında başlamış 2001 yılında bitmiş.

Çiçek taksi – 95 yılında atv de başlamış olan bu dizi 2001 yılında trt 1 e geçmiş, burada da 2 yıl daha devam ettikten sonra yayın hayatına son vermiştir.

Kaygısızlar – sırasıyla Kanal D, Star TV, Kanal 6, tekrar Kanal D ve son olarak tekrar Star TV’de yayınlanmış komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. 1994 yılında başlayıp 1998 yılında son bulmuştur.

Baskül ailesi – bitiş tarihini tam hatırlamasam da, doksanların sonlarına doğru başlamış bir dizi. 1997 yılında başlamıştı. Konusunu şimdi tam hatırlayamadım ama anne ve kızı şişman sayılabilecek kiloda ve sürekli birşeyler yiyorlardı.

Ruhsar – 1998-2001 yılları arasında kanal d’de yayınlanmış bir diziydi. Cem Davran’la Hande Ataizi’nin oynamış olduğu diziydi.

Tabiki olmazsa olmaz yılan hikayesi… 199 yılında başlamış olan dizi fazla uzun süren dizilerden değil.

Ayrılsak da beraberiz, çarli, ikinci bahar, dadı, asmalı konak, beşik kertmesi, deli yürek gibi daha birçok sayamadığım dizi mevcut doksanlara ait.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478