En iyi yabancı diziler

Doktor kim?;

Kendi türünde başka bir dizi yok. İçin deki uzaylılar olaylar beğendim.Dizi 50 Yıllık bir tecrübeden dolayı hiç bir bölümde sıkılmıyorsunuz tabi klasik seriyi izlemediyseniz 1. Sezon sıkıcı olabilir. Belli başlı baş düşmanlar var bu düşmanları neredeyse her sezonda görüyoruz . Dizideki uzaylılar inanılmaz Örneğin Ağlayan Melekler inanılmaz bir makyaj eseri. Doktor bir Zaman Lordu ve 13 adet hayatı var (8. Sezon Noel Özel Bölümünde Yeni Bir  Döngüye Girdi). Her Doktor Birbirinden Farklı Birbirinden özel işte bu yüzden hiç bir sezonda sıkılmayacaksınız. Diziyi şahsen ben çok beğendim hatta fanı bile oldum. Bu dizi anlatılmaz izlenir. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Hapisten Kaçış;

İlk üç sezon çok iyi bir oyunculuk ve kurgu ile gelişen olaylar 3. sezondan sonra kendini yavaş yavaş bildik hikayeye bağlamasıyla izleyiciyi hoşnut kılmasa da fenomen haline gelmiş bir dizi.

Tel;

Amerika da ki çarpık polis teşkilatını,devleti,siyasi oluşumu belki de en gerçekçi anlatan dizilerden biri.Ana karakter ya da karakterler mi ? Bir dizde çok çok daha fazlası var.İlk bir iki sezon sıkabilir ama devam ettiğinizde aslında mükemmel yakın dizilerden bir tanesi olduğunu göreceksiniz.İzlemek istediğinizde sıkılıp yarıda bırakabilirsiniz ama inat edip izlemeye devam ederseniz pişman olmamanız kesin .

Karşılık vermek;

Kendi türünün en iyi örneği belkide.Konuk oyuncuları oldukça ünlü olmasına karşın oldukça geç duyduğum bir yapım olması beni üzdü.Bir solukta izleyebileceğiniz dizilerden Senaryo,ana karakterler,görsel efektler belki de türüne örnek nitelendirilebilecek bir yapım .ayrıca bir İngiliz dizisi olarak mükemmel iş çıkartmışlar denebilir.Konu olarak İngiliz gizli istihbarat biriminin Latif isimli teröristi yakalamak istemesiyle başlıyor.

İnsan Olmak;

İlk sezon her şeyin düşük dozu olsa da ikinci sezonda oldukça hareketlenme yaşayan bir senaryo ve işlenişe sahip,iyi oyunculuk (izlediğim Amerika versiyonu İngiltere versiyonundan esinlendiği için İngiltere versiyonuna da başladım Amerika versiyonu çok çok daha iyi gözüküyor izleyeceklere tavsiyem Amerika versiyonu ile başlasın izlemeye..

Karnaval;

Birçok kişinin bilmediği korku,dram,fantastik ögeleri barındıran oldukça ilginç bir dizi.Karakterleri kendine has ve kesinlikle senaryo ile mükemmel uyuma sahipler.Dizi çekimleri ,senaryo gidişatı ve karakterler için izlenecek dizilerden.

Arkadaşlar;

Arkadaşlığın,romantik ortamın kahkahaların oldukça iyi harmanlanmış bir dizi yapımı olduğu gerçeği her bölümde kendini hissettiriyor.Her biri ayrı mükemmel oyuncular ve kendi senaryolarıyla çok çok iyi bir iş çıkartıyor.Dizi biterken ağlamanız bile olası.

Annenle nasıl tanıştım;

İlk bir kaç bölümün sıkıcılığını atlattıktan sonra (benim için 1 yıl)  bile izlenebilecek komedi dizilerinden .Espriler her zamanki bilindik espriler yerine oldukça yaratıcı espriler .Senaryo bazı yerlerde çok kolay tahmin edilebilir olsa da oyuncuların rahatlığı kendi ülkelerindeki bilinen ender esprilerle güldürebilmeyi başaran iyi bir komedi dizisi .

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478