Karantinada nasıl zaman geçirebiliriz, neler yapabiliriz?

KARANTİNA GÜNLÜKLERİ

  Karantinada nasıl vakit geçirebiliriz , neler yapabiliriz ?

  1.*  Ailemizle oyunlar oynayabiliriz

  – Tüm aile fertlerimiz ile korona yüzünden evdeyiz. Karantinada ailemizle isim şehir , köylü vampir gibi oyunlar oynayarak eğlenceli vakitler geçirebiliriz.

  2.Resim yapmak 

    Evde güzel vakit geçirmenin bir diğeri de resim çizmektir. Resim çizerek eğlenceli zamanlar geçirebilir , zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyiz.

  3.Mutfağa girip yemek yapmak 

   – Bir çoğumuz yemek yemeyi severiz . Yediğimiz yemeği kendimiz yapsak daha da lezzetli olduğunun farkına varırız çünkü emek verdiğimiz şeyler bizim için ok değerli şeylerdir. Mutfağa girip yemek yapıp zamanın hızlı bir şekilde geçtiğini fark ederiz.

  4.* Evde spor yapmak

    – Karantina günlerinde madem dışarı çıkamıyoruz bizde evde spor yaparız. evimizde yapabileceğimiz egzersiz hareketleri ile spor yapabiliriz. spor yaparak hem fit kalıp hem de vakit geçirebiliriz.

  5.Mobil ve Pc oyunları 

   – Karantina günlerinde eğlenerek yapacağımız bir diğer eğlence de telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan oyunlar oynamak. Şuanda en popüler oyunlardan biri pubg oyunudur , oyunu  oynayarak hem çok güzel vakit geçirebilir hem de eğlenmiş olursunuz.

  6.Online dersler 

     – Korona virüs yüzünden okullarımız kapandı , eğitime ara verildi ve derslerimiz uzaktan eğitim  ile online bir şekilde verilmeye devam edildi. Karantina günlerinde derslerimize girerek hem eğitimden geri kalmamış olursunuz hem de zamanınızı geçirmiş olursunuz.

 7.Yeni tatlı tarifleri yapmak

     – Çocuklarımızın çok severek ve beğenerek yedikleri yiyeceklerden biri de tatlıdır. Bu günlerde çocuklarımızı da yanımıza alarak yeni tatlı tarifleriyle tatlılar yapabilirsiniz. Eminim ki hem eğlenerek yapacaksınız , hem vaktiniz çok güzel geçecek , hem de güzel bir tatlı yemiş olacaksınız.

    Umarım güzel fikirler vermişimdir. Şimdiden iyi eğlenceler ….

    #EVDEKAL

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478