Gençlik neden bozuldu???

Selamun aleykum

Soru; Gençlik neden bozuldu?? Neden böyle bir soru neden bu yazı.

Gençlik nereye gidiyor diye soranlar size sesleniyorum. Gençliğin bir yere gittiği yok asıl gidenler gençliği eğitenlerdir. Kendilerine toz konduramadıkları için gençliğe suç atıyorlar. Ama bunu en iyi de onlar biliyorlar.
Siz gençliği nasıl eğitirseniz o şekilde görürsünüz.

Şimdi gelelim sorumuza. Gençlik neden bozuldu? Bence asıl soru bu değil. Asıl soru bu gençliği eğitenler nerede hata yaptılar?

Tabiki bu yazıya büyüklerimiz karşı çıkıcaktır hepsinden şimdiden özür diliyorum ama beni anlamalısınız ki bu gençliği sizler eğittiniz ve sizler bu hale getirdiniz. Onları yönetemediniz. Şimdi ise onlar sizi yönetiyor ve siz buna karşı çıkıyorsunuz. “Ağaç yaşken eğilir” demiş atalarımız hiç mi düşünmediniz bu cümleyi. O gençler bu hale nasıl geldi biz bunları eğittik nerede hata yaptık diye soracağınıza onlara suç atıp siz nasıl insanlarsınız. Çok bozulmuşsunuz gibi laflar kullanıp onları azarlıyosunuz. Bilmelisiniz ki bu gençlerin arkasında onları yetiştiren başarılı veya başarısız bir birey vardır yani siz büyükler varsınız. Onlara bu yanlıştır diyeceğinize daha da destekliyorsunuz. Hepinizden özür dilerim büyüklerim ama siz bizi hiç mi hiç iyi yetiştirememişsiniz. Yetiştiren elbet var ama ne kadar. Lütfen artık hatalarınızı ört pas etmek için biz gençleri öne sürmeyin boş dünyada mutlu olmak hepimizin hakkı ve bu mutluluğu sağlamak sizlerin elinde.

Mesela bi gün birinin elinden tutup bizi siz iyi yetiştiremedik tüm suç bizim dedinizmi.

Hayır!!!

Arkadaşlar unutmayın devletin geleceği bu gençlerin elinde yarın öbür gün öldüğünüzde bu devleti halâ ayakta tutacak olan bu gençler ona göre davranın ve ona göre eğitin.

Eğitim bebeklikte başlar evlenene kadar da devam eder. Hatta evliykende eğitim sürer.

Örneğin bir baba oğlunun/kızının yanında atlet dpn dolaşıyor ve ondan üstüne çeki düzen vermesini onun düzgün bir şekilde giyinmesini istiyor bu ne kadar doğru siz söyleyin o size bakıyor ve sizi rol model olarak görüyor siz bu haldeyseniz onun ne suçu var peki. Sonra bi ağırlığım kalmadı çocuğumun yanında, artık sözümü dinlemiyor çocuğum gibi cümleler kuruyorsunuz. Ne ekerseniz onu biçersiniz arkadaşalar. Bi test yapın 3 ay boyunca çocuğunuzun yanında kitap okuyun telefonu, tableti, bilgisayarı bırakın ve sadece kitap okuyun emin olun değişikliği görüceksiniz. Bir 3 ay da sadece oyun oynayın burdada değişimi görüceksiniz.

Herşey sizlerin elinde bunu asla ama asla unutmayın…

Allah a ısmarladık…

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478