Milli voleybolcu Hande Baladın kimdir?

Hande Baladın Hayatı

Hande Baladın 1 Eylül 1997 yılında Kütahya’da doğmuştur. Anne ve babası emekli polis memurudur. İki kardeşlerdir, bir tane abisi vardır.

Hande Baladın Voleybol Hayatı

İlk olarak voleybol hayatına Eczacıbaşı’nın çocuk ve yıldız takımlarında orta oyuncu olarak başlamıştır.2014 yılından itibaren voleybol hayatına smaçör olarak devam etti.Eczacıbaşı Vitra A takımında oynamaya başladı ve daha sonra 1 sezon Galatasaray Bayan Voleybol takımında kiralık olarak oynadı.Bu 1 sezon sonunda ise tekrardan Eczacıbaşı Vitra takımına döndü.Günümüzde ise Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde okumakta ve aynı zamanda Türkiye Kadın Milli Voleybol takımında smaçör olarak oynamaktadır.Forma numarası 7’dir. Hande Baladın başak burcudur.Hande Baladın günümüzde ise Marco Motta’nın antrenörlüğü doğrultusındaki Eczacıbaşı Vitra takımında oynamaya devam etmektedir.

Hande Baladın CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Kıta Elemelerinde gösterdiği başarılardan dolayı Türk halkının kalbinde taht kurmuştur.

Başarıları

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu

CEV Avrupa Şampiyonşar Ligi 3.lüğü

CEV Kupası Şampiyonluğu

Hande Baladın 2013 yılında Gençler Avrupa Şampiyonasında en iyi blokör seçilmiştir.

2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonasında ise en değerli oyuncu ve en iyi smaçör olarak seçilerek ülkemizin gurur kaynağı olmuştur.

A Milli Kadın Voleybol takımımız Atatürk’ün Kızları ve Filenin sultanları olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedirler.Türkiye onlarla gurur duyuyor. Teşekkürler Filenin Sultanları…

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478